plen

EVERYBODYSKIN

PIKSEL

informacje zespół

KATARZYNA BADURA-KOZAK

Ukończyła filozofię na UJ. Po studiach zaczęła pracować z dziećmi, ucząc je między innymi tańca. W 2006 roku ukończyła instruktorski kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego, w tym samym roku zaczęła tańczyć w zespole Teatru Tańca DF. Tańczyła w spektaklu "Pod złamanym skrzydłem" oraz "At Tibr".

KATARZYNA DROZDOWSKA

Studiuje Psychologię Stosowaną i Filmoznawstwo na UJ. Edukację taneczną rozpoczęła w Szkole Baletowej w Krakowie (ul. Łobzowska) oraz w Szkole Tańca Eurodance 2000. Uczestniczka wielu warsztatów: Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego w Koszęcinie, Letnia Szkoła Tańca w Lądku Zdrój. W Teatrze Tańca DF od 2002, brała udział w spektaklach "Orawa", "Osotanie", "Dawno dawno temu...", "Ciepło", "At Tibr".

DOMINIKA KOWAL

Pochodzę z Częstochowy. W wieku 7. lat poszłam w ślady brata i wstąpiłam do szkoły tańca towarzyskiego "Szyk". Później próbowałam swoich sił w grupie tańca nowoczesnego "Perfect", ale prawdziwego tanecznego bakcyla połknęłam, wstępując do Akademickiego Teatru Tańca Politechniki Częstochowskiej, prowadzonego przez Włodzimierza Kucę. Oswoiłam się ze sceną, występując w spektaklach: "Feniks", "Dracula", bajce "Co w trawie piszczy?" i "Apokalipsie". W 2008 r. ukończyłam kurs instruktorski w zakresie tańca współczesnego, który został podsumowany moją choreografią dyplomową pt. "Mechanizm". Brałam udział w warsztatach tanecznych w Bytomiu, Kielcach, Poznaniu, Krakowie i Częstochowie. W zespole DF rozwijam się od 2007 r. Studiuję grafikę na ASP w Krakowie. Lubię dobrą sztukę w każdej postaci. Jestem uzależniona od kina i muzyki.

JOANNA LICHOROWICZ

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku lat 6 w Studiu Baletowym przy Operze Krakowskiej. Edukację kontynuowała w Krakowskiej Akademii Tańca „L'art de la Danse”, będąc również członkiem szkolnego zespołu baletowego. Po pomyślnie przebytych audycjach została przyjęta do Laban School w Londynie i Rotterdamse Dansacademie – Codarts w Rotterdamie. Decydując się na studia w Holandii, rozpoczęła czteroletnią edukację obfitą we współpracę z wieloma pedagogami i choreografami z całego świata. W 2008 roku ukończyła studia, otrzymując dyplom dokumentujący jej wyższe wykształcenie w dziedzinie tańca. Następnie przez dwa sezony związana była z Państwową Operą Bałtycką jako solistka Bałtyckiego Teatru Tańca. Obecnie prowadzi warsztaty taneczne i opracowuje choreografie do projektów organizowanych przez Fundację Amenouzume, jak również współpracuje z Baletem Dworskim „Cracovia Danza” oraz Operą Kameralną w Warszawie. Od września 2010 roku jest tancerką Teatru Tańca DF. Tańczy partie solowe w spektaklach „Pod złamanym skrzydłem”, „Yerba Mate”.

ANNA MAJERCZYK

Edukacje taneczną rozpoczęła w wieku 7 lat. W 2009 roku uzyskała dyplom ukończenia Studia Baletowego Opery Krakowskiej. Brała udział w licznych spektaklach i pokazach tanecznych na scenach Opery Krakowskiej, Teatru im. J. Słowackiego, Filharmonii Krakowskiej, Teatru Groteska, NCK. Obecnie studentka ostatniego roku studiów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunek fizjoterapia. Od kilku lat naucza dzieci i młodzież tańca klasycznego oraz współczesnego. Posiada przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziećmi i młodzieżą. Z Teatrem Tańca DF związana od 2009 roku.

KAROLINA MIKA

Instruktorka tańca współczesnego (dyplom z 2008 roku). W DF od 2004 roku, tańczyła w spektaklach: "Synthesis", "Pod złamanym skrzydłem", "At Tibr". Aktualnie podejmuje własne próby choreograficzne, m.in. w ramach projektu ROZ-RUCHY w Dworku Białoprądnickim (etiuda "UTURO"). Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego dla dzieci i młodzieży w Skawinie, we współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

MAŁGORZATA OGÓREK

W latach 2002- 2008 pod czujnym okiem pani Anny Hampel tańczyła w zespole tańca współczesnego przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach, skąd też pochodzi. Przez te kilka lat wraz z zespołem brała udział w licznych warsztatach oraz festiwalach tanecznych. Z czasem zaczęła brać udział w warsztatach Śląskiego Teatru Tańca oraz uczestniczyć w Międzynarodowej Letniej Szkole Tańca Współczesnego w Koszęcinie.
W 2009 roku ukończyła Studium Aktorskie „Lart” na krakowskim Kazimierzu. Obecnie jest studentką europeistyki ze specjalnością niemcoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz filologii niemieckiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Dodatkowo lubi chodzić do teatru, podróżować, a przede wszystkim poznawać nowych ludzi, szczególnie tych z dużym poczuciem humoru. Z Teatrem Tańca DF związana od 2008 roku.

MAGDALENA ŚMIGASIEWICZ

KAROLINA TOMASZKIEWICZ

W 2007 roku ukończyłam fizjoterapię w CM UJ. Od zawsze wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi, tak jak od zawsze miałam ogromną potrzebę, żeby tańczyć. Wierzę, że przez ruch można dotrzeć i pomagać drugiej osobie, można też dotrzeć do samego siebie. Dla mnie w tańcu istotne jest poznawanie własnych granic i przekraczanie ich. Wszystko zaczęło się w nowotarskim zespole dziecięcym "Magia". Od 2003 roku w zespole DF, z którym tańczyłam w spektaklach: "Orawa", "Osotanie", "Dawno, dawno temu...", "At Tibr", "Ciepło", "Mechanizm", "Projekt pozytywny". Cieszą mnie też małe rzeczy np: kawa i czekolada, idealne połączenie..,)

ANNA WAŃTUCH

Pochodzi z Zielonej Góry. Absolwentka filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obroniła pracę magisterską dotyczącą powiązań filozofii ciała i tańca współczesnego. Studiuje również filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie taneczne zdobywała w szkołach tańca nowoczesnego i współczesnego w Zielonej Górze pod okiem m. in. Filipa Czeszyka, Małgorzaty Konert i Anny Maciejak. Równocześnie brała udział w otwartych lekcjach Polskiego Teatru Tańca-Baletu Poznańskiego. W DF tańczy od 2003 roku. Wystąpiła w spektaklach "At Tibr", "Pod złamanym skrzydłem", "Dawno, dawno temu", "Orawa", "Osotanie", "Po tamtej stronie - znam", "Synthesis", oraz w oprawie tanecznej Reality Szopka Szoł w Teatrze Groteska w Krakowie. W 2006 r. ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny o specjalności taniec współczesny. W latach 2006-2008 była pedagogiem i choreografem Teatru Muzycznego "Nowa Akademia" działającego przy Nowohuckim Centrum Kultury. Brała udział w licznych warsztatach w Koszęcinie, Bytomiu, Gdańsku, Kaliszu, Poznaniu. W 2008 r. zrealizowała własną choreografię, cz. 3 tryptyku "Mój Vincent" w ramach projektu PPC. Gościnnie wystąpiła w choreografii Michała Zubkova "AM". Od 2009 roku pracuje w Balecie Dworskim "Cracovia Danza". Przygotowuje kolejną choreografię w ramach PPC pt. "Insomoya". Interesuje się również badaniem tańca pod kątem teoretycznym i historycznym oraz możliwości jego połączenia z innymi sztukami.

BARBARA WYSOCZAŃSKA

Absolwentka Turystyki i Rekreacji na AWF w Krakowie. W zespole od 2003 roku. Brała udział m.in. w spektaklach: "Osotanie", "Orawa", "Dawno, dawno temu...", "Pod złamanym skrzydłem". W ramach projektu Pierwsze Próby Choreograficzne przy Teatrze Tańca DF zrealizowała etiudę "INTER" (premiera: luty 2010). Współpracuje z Teatrem KTO (m.in. spektakl "Quixotage"). Prowadzi zajęcia fitness z wykorzystaniem elementów Pilates i tańca współczesnego m.in. w Centrum Rozwoju Com Com Zone i w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida. Uczestniczka licznych warsztatów tanecznych w kraju i za granicą (m.in. Kraków, Warszawa, Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego w Koszęcinie, Edynburg). Chętnie angażuje się we wszelkie działania organizacyjne związane z kulturą. Oprócz tańca energię czerpie ze spotkań z ludźmi i podróży.

ADEPCI