plen

EVERYBODYSKIN

PIKSEL

wydarzenia archiwum

TEATR TAŃCA DF NA XXII KRAKOWSKICH SPOTKANIACH BALETOFFOWYCH

7 Październik 2013

Już 29 listopadao godz. 19.00 w Nowohuckim Centrum Kultury będzie można zobaczyć ponownie spektakl "Truskawkowa 8".

więcej

TAŃCE POLSKIE – ARCHETYP NASZEJ DUSZY

10 Lipiec 2013

Otwarte warsztaty - tylko dla pań.

Zapraszamy na zajęcia z tańców polskich i nie tylko prowadzone przez panią Milenę Jurczyk. W oparciu o tańce polskie i autorskie ćwiczenia koordynacyjne, gwarantujemy zastrzyk pozytywnej energii i dobrą zabawę. Koordynacja ruchowa w oparciu o polską muzykę ludową, będzie wiodącym elementem zajęć.

więcej

TRUSKAWKOWA 8 - NOC TEATRÓW

9 Czerwiec 2013

Zapachy, smaki, kolory, przedmioty, ludzie z dzieciństwa… powracają do nas w różnych momentach życia. "Truskawkowa 8" to pragnienie powrotu do tych czasów, kiedy podwórko było prawie całym światem…
Tym razem zapraszamy na "podwórko" Dworku Białoprądnickiego podczas Krakowskiej Nocy Teatrów!

więcej

FESTIWAL ROZ-RUCHY

4 Czerwiec 2013

„ROZ_RUCHY I Letni Festiwal Tańca w Dworku Białoprądnickim”, organizowany przez Stowarzyszenie Teatr Tańca DF oraz Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, jest odpowiedzią na potrzebę wypełnienia niszy, jaką niewątpliwie jest sztuka tańca, w ofercie kulturalnej miasta. Festiwal jest z jednej strony okazją do prezentacji osiągnięć środowiska tanecznego w połączeniu z wydarzeniami muzycznymi i plastycznymi, a jednocześnie wykracza poza ramy tego środowiska, ponieważ wszystkie działania w ramach festiwalu są kierowane do szerokiego grona odbiorców, nie tylko profesjonalnie zajmujących się tańcem.

więcej

DZIEŃ DZIECKA Z TEATREM TAŃCA DF

19 Maj 2013

Pełne barw i dźwięków widowisko taneczne połączy na scenie dzieci i dorosłych tancerzy ponownie 2 czerwca 2013 roku. Ze względu na duże zainteresowanie spektakl zaprezentowany zostanie dwa razy o godz.12:00 oraz 18:00. Bieżące informacje można znaleźć na stronach Teatru Tańca DF i NCK. Warto, bo możliwe, że to ostatnie prezentacje tego wyjątkowego spektaklu w Krakowie.

więcej

TRUSKAWKOWA 8 - PREMIERA

22 Kwiecień 2013

Zapachy, smaki, kolory, przedmioty, ludzie z dzieciństwa… powracają do nas w różnych momentach życia. "Truskawkowa 8" to pragnienie powrotu do tych czasów, kiedy podwórko było prawie całym światem…

więcej

SWOBODA RUCHU - pokaz w ramach Cracow Fashion Week

11 Marzec 2013

Wydarzenie o charakterze performance’u, w którym zaprezentowana zostanie kolekcja autorstwa Karoliny Miki.

więcej

LULILULILAJKA W NOWOHUCKIM CENTRUM KULTURY

8 Styczeń 2013

W związku z ogromnym sukcesem spektaklu „Lulilulilajka” w choreografii Katarzyny Skawińskiej, którego premiera odbyła się w czerwcu 2012 roku w Nowohuckim Centrum Kultury, postanowiliśmy pokazać szerszej publiczności to nowatorskie przedstawienie po raz kolejny.

więcej

PLANETA TANIEC - II EDYCJA

19 Listopad 2012

Od września 2012 roku prowadzimy zajęcia warsztatowe w oparciu o technikę tańca współczesnego w ramach drugiej edycji projektu taneczno-teatralnego Planeta Taniec.
Już niedługo będzie można zobaczyć w Krakowie nasz wyprodukowany w ramach projektu spektakl „Lulilulilajka”.
Szczegóły wkrótce.

więcej

PLANETA TANIEC - PODSUMOWANIE

19 Listopad 2012

Minął już ponad rok od czasu, kiedy pierwszy raz spotkaliśmy się z dzieciakami w ramach projektu Planeta Taniec w Dworku Białoprądnickim. Podczas zajęć warsztatowych ćwiczyliśmy, uczyliśmy się, improwizowaliśmy, poznawaliśmy się, jednym słowem tańczyliśmy. Był pot, na szczęście żadnych łez, no, może czasami ze wzruszenia. Było dużo frajdy, szczególnie podczas improwizacji, kiedy dzieci i dorośli otwierali przed sobą nawzajem drzwi do świata wyobraźni.

więcej

ROZ-RUCHY W PAŹDZIERNIKU

19 Październik 2012

W ramach kolejnej odsłony projektu Roz-Ruchy, serdecznie zapraszamy na wykład Anny Wańtuch "Pionierzy tańca współczesnego, outsiderzy, wizjonerzy i pierwsze szkoły".

więcej

EVERYBODYSKIN na 21. Krakowskich Spotkaniach BaletOFFowych

17 Październik 2012

Już 21 października o godz. 20.00 w Nowohuckim Centrum Kultury będzie można zobaczyć ponownie spektakl „Everybodyskin”, który powstał we współpracy polsko-hiszpańskiej i był prezentowany dotąd tylko podczas Festiwalu ULICA 25 w Krakowie. Tym razem zobaczymy go w wykonaniu tancerek Teatru Tańca DF w ramach 21.Krakowskich Spotkań BaletOFFowych.

więcej

WARSZTATY Z PANIĄ ELŻBIETĄ MOSZCZYŃSKĄ

10 Wrzesień 2012

Korzystając z przyjazdu Elżbiety Moszczyńskiej do Polski organizujemy warsztaty:

OBUDŹ ARCHETYP ARTYSTY. ODNAJDŹ BEZPIECZEŃSTWO I WOLNOŚĆ W PROCESIE TWÓRCZEJ KREACJI.

więcej

OTWARCIE SEKCJI SOMAESTETYKI

22 Sierpień 2012

3 września 2012 o godz. 14.00 w Ośrodku Badań nad Pragmatyzmem im. Johna Deweya działającym przy Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się uroczyste otwarcie SEKCJI SOMAESTETYKI. Gościem specjalnym będzie profesor Richard Shusterman z Atlantic University w USA, który wygłosi wykład na temat: „Pragmatism, Somaesthetics, and Contemporary Art”. O oprawę artystyczną zadba Teatr Tańca DF.

więcej

PODSUMOWANIE SEZONU 2011/2012 W TEATRZE TAŃCA DF

21 Sierpień 2012

Wakacje i krótka przerwa w stałych próbach Teatru Tańca DF to dobry moment na podsumowanie pracy Teatru w sezonie artystycznym 2011/2012.

więcej

EVERYBODYSKIN - projekt w ramach ULICA 25 STREET ART

21 Czerwiec 2012

Teatr i taniec w międzykulturowym przedsięwzięciu, podczas letniego festiwalu ULICA 25 - Street Art!

Polsko-hiszpański projekt łączący teatr tańca i teatr uliczny został stworzony specjalnie na tegoroczną edycję festiwalu i jest wspierany przez jego organizatorów (Teatr KTO).

więcej

PIKSEL na "Partyturze na ciało i ruch"

18 Czerwiec 2012

30 czerwca o godzinie 18.00 w ramach "Partytury na ciało i ruch" w Nowohuckim Centrum Kultury Teatr Tańca DF zaprezentuje spektakl "Piksel". Podczas wieczoru wystąpi również Zespół Taneczny Impression ze spektaklem „TO do twoICH rąk właSNYch”.

więcej

TEATR TAŃCA DF na Nocy Teatrów

12 Czerwiec 2012

W ramach Nocy Teatrów w Krakowie 16 czerwca o godzinie 18.30 Teatr Tańca DF zaprezentuje spektakl "Piksel" w choreografii Karoliny Miki.

więcej

LULILULILAJKA - premiera

30 Maj 2012

Serdecznie zapraszamy na premierę wyjątkowego spektaklu „LULILULILAJKA” Teatru Tańca DF, który zostanie zaprezentowany podczas wieczoru z cyklu „Partytura na ciało i ruch” w Nowohuckim Centrum Kultury 10 czerwca o godzinie 19.00.

więcej

„DOTYK” - WERNISAŻ WYSTAWY PRAC MAŁGORZATY KOŁCZ

3 Maj 2012

Serdecznie zapraszamy 11 maja o godz. 18.00 do Galerii Onamato (ul. Bracka 7, II piętro) na wernisaż wystawy prac Małgorzaty Kołcz – tancerki Teatru Tańca DF. Wystawę zatytułowaną „Dotyk” otworzy performance zawierający elementy taneczne.

więcej

PIKSEL-premiera

23 Kwiecień 2012

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zapraszamy na premierę najnowszego spektaklu Teatru Tańca DF, który zostanie zaprezentowany podczas wieczoru z cyklu „Partytura na ciało i ruch” w Nowohuckim Centrum Kultury.

więcej

ROZ-RUCHY W MARCU

15 Marzec 2012

W ramach kolejnej odsłony projektu Roz-Ruchy, serdecznie zapraszamy na wykład Anny Wańtuch "Merce Cunningham jako choreograf nowomedialny".

więcej

TEATR TAŃCA DF NA 20. KRAKOWSKICH SPOTKANIACH BALETOFFOWYCH

26 Listopad 2011

Zapraszamy na 20. Krakowskie Spotkania Baletoffowe do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie, na których Teatr Tańca DF 26 listopada o godz. 16.00 zaprezentuje etiudę pt.: „Piksel”.

więcej

WERNISAŻ GRAFIKI SŁAWKA WYDRY PT."KONSTRUKCJA"

17 Listopad 2011

Serdecznie zapraszamy 17 listopada o godz. 19.00 do Galerii Onamato (ul. Bracka 7, II piętro) na wernisaż grafiki Sławka Wydry pt. "Konstrukcja", do którego oprawę taneczną przygotował Teatr Tańca DF.

więcej

ROZ-RUCHY TEATR TAŃCA DF W OBIEKTYWIE

19 Październik 2011

27 października o godz. 19.00 zapraszamy do Zajazdu Kościuszkowskiego, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii pt. „Teatr Tańca DF w obiektywie”. Tym samym zainaugurujemy kolejną edycję cyklicznych spotkań z tańcem ROZ-RUCHY.

więcej

SPOTKANIE OTWARTEGO FORUM ŚRODOWISK SZTUKI TAŃCA - ODWOŁANE

16 Wrzesień 2011

Ze względu na niewielką ilość zgłoszeń najbliższe spotkanie Otwartego Forum Środowisk Sztuki Tańca (19 września w Krakowie) zostaje ODWOŁANE. Nowy termin spotkania zostanie ogłoszony wkrótce.

więcej

ZAJĘCIA W SEZONIE 2011/2012

29 Sierpień 2011

Serdecznie zapraszamy na zajęcia w nowym sezonie artystycznym.

więcej

YERBA MATE WE WRZEŚNIU

29 Sierpień 2011

W ramach 11 Festiwalu Młodzi Artyści w Krakowie zaprezentowany zostanie spektakl Yerba mate.

więcej

SPOTKANIE OTWARTEGO FORUM ŚRODOWISK SZTUKI TAŃCA

16 Sierpień 2011

Otwarte Forum Środowisk Sztuki Tańca powstało po Kongresie Kultury Polskiej, podejmując działania na rzecz utworzenia przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Instytutu Tańca.

więcej

PLANETA TANIEC

16 Sierpień 2011

Od września 2011 roku w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki rusza organizowany przez Teatr Tańca DF projekt taneczno-teatralny dla dzieci „Planeta Taniec”, który zostanie zakończony spektaklem z udziałem uczestników projektu i dorosłych tancerzy.

więcej

PODSUMOWANIE SEZONU 2010/2011 W TEATRZE TAŃCA DF

25 Lipiec 2011

Wakacje i krótka przerwa w stałych próbach Teatru Tańca DF to dobry moment na podsumowanie pracy Teatru w sezonie artystycznym 2010/2011.

więcej

TEATR TAŃCA DF NA NOCY TEATRÓW

18 Czerwiec 2011

W ramach Nocy Teatrów w Krakowie Teatr Tańca DF zaprezentuje spektakl "Pod złamanym skrzydłem" w choreografii Katarzyny Skawińskiej.

więcej

TWARZ TANCERZA W PAUZIE

16 Czerwiec 2011

Wraz z Pauzą zapraszamy na wernisaż Klaudyny Schubert 16 czerwca (czwartek) o godzinie 20:00.

więcej

PODWIECZOREK Z KAWĄ I SZTUKĄ

11 Maj 2011

Zapraszamy na podwieczorne niedzielne spotkanie z „żywą sztuką” w Atelier Hothaus. Tancerki Teatru Tańca DF zaprezentują etiudy Duet oraz Piksel.

więcej

OGRÓD - PREMIERA

13 Kwiecień 2011

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca przygotowaliśmy premierę - spektakl w choreografii Magdaleny Konik Ogród. Pokaz odbędzie się 29 kwietnia w Teatrze Lalki, Maski i Aktora Groteska. Zapraszamy!

więcej

TANIEC OKIEM FILMOWCÓW

13 Kwiecień 2011

Dom Norymberski oraz Teatr Tańca DF są organizatorami cyklu pokazów filmowych Taniec okiem filmowców. Zostaną zaprezentowane filmy: PASJA – Stacja końcowa Kinszasa, URBAN BALLET, CIAŁA oraz noBody. Specjalnymi gośćmi festiwalu będą twórcy wszystkich pokazanych filmów: Jörg Jeshel i Brigitte Kramer.

więcej

TANIEC WSPÓŁCZESNY OCZAMI TANCERZY

10 Kwiecień 2011

Zapraszamy serdecznie na spotkanie "Taniec współczesny oczami tancerzy", które odbędzie się 15 kwietnia w Śródmiejskim Ośrodku Kultury.

więcej

PARTYTURA NA CIAŁO I RUCH - MŁODA SCENA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

1 Kwiecień 2011

Zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury na koncert promujący twórczość młodych choreografów, na którym tancerki Teatru Tańca DF zatańczą etiudę Piksel.

więcej

SCENA TAŃCA OF GROTESKA – KONCERT CHATYTATYWNY „GOSI – PRZYJACIELE”

21 Marzec 2011

Teatr Groteska i Teatr Tańca DF zapraszają na wyjątkowy wieczór w ramach Sceny Tańca OF Groteska. Już 27 marca odbędzie się koncert charytatywny „Gosi-Przyjaciele”. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na rehabilitację Małgorzaty Krajewskiej. W pomoc włączyła się również Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”, której przedstawiciele przed i po koncercie będą zbierać pieniądze na pomoc Małgosi.

więcej

ROZ-RUCHY W LUTYM

29 Styczeń 2011

Tym razem będzie to wieczór koncertowy - pokaz etiud tancerzy Teatru Tańca DF. Dodatkowo zaprezentowane zostaną fotografie Klaudyny Schubert.

więcej

"POD ZŁAMANYM SKRZYDŁEM" NA SCENIE TAŃCA OF GROTESKA

28 Styczeń 2011

Zapraszamy na kolejną odsłonę Sceny Tańca OF Groteska. Bilety ON-LINE już w sprzedaży.

więcej

STYCZNIOWE ROZ-RUCHY - WARSZTATY DLA DZIECI!

13 Styczeń 2011

15 stycznia 2011 roku zapraszamy na kolejne spotkanie z tańcem w Dworku Białoprądnickim – Taniec+. Tym razem do tańca dołączymy... zabawę! Zapraszamy na warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat.

więcej

ZDJĘCIA Z "URODZIN"

6 Styczeń 2011

W galerii opublikowaliśmy zdjęcia z ostatniej premiery - Urodziny. Autorem fotografii jest Jakub Szyma.

więcej

"URODZINY" NA SCENIE TAŃCA OF GROTESKA

20 Grudzień 2010

KUP BILET ON-LINE

Zapraszamy na kolejny spektakl Teatru Tańca DF w Teatrze Groteska! Urodziny, to spektakl liryczny, plastyczny, ale i zabawny; przygotowany z myślą o przypadającym w 2010 roku jubileuszu dwudziestolecia działalności zespołu. 9 stycznia godz. 19.00!

więcej

TWARZ TANCERZA

20 Grudzień 2010

We współpracy z fotografką Klaudyną Schubert oraz przy wsparciu finansowym Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki powstał niezwykły projekt TWARZ TANCERZA. W jego ramach został wydany kalendarz na rok 2011.

więcej

YERBA MATE NA SCENIE OF GROTESKA

9 Grudzień 2010

KUP BILET ON-LINE

Yerba mate to nowatorski projekt światowej sławy klawesynistki prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej oraz Katarzyny Skawińskiej - choreograf i dyrektor artystycznej Teatru Tańca DF. Wydarzenie muzyczne - niezwykłe aranżacje muzyki Piazzolli na klawesyn; oraz taneczne - z udziałem tancerzy tanga argentyńskiego oraz Teatru Tańca DF - po raz kolejny zostanie pokazane w Teatrze Groteska 19 grudnia o godz. 19.00.

więcej

DZIĘKUJEMY!

1 Grudzień 2010

Teatr Tańca DF pragnie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które przez 20 lat działalności Zespołu wniosły swój wkład w budowanie naszej tanecznej historii. Dziękujemy wszystkim tym, którzy uczestniczyli w powstawaniu kolejnych spektakli, dzięki swoim talentom podtrzymując w nas wiarę w sens naszej pracy. Dziękujemy również wszystkim, których wsparcie finansowe pozwoliło nam nieprzerwanie działać. Szczególnie dziękujemy Urzędowi Miasta Kraków za wsparcie finansowe udzielone podczas realizacji spektaklu Urodziny.

więcej

GRUDNIOWE ROZ-RUCHY

1 Grudzień 2010

Już 9 grudnia zapraszamy na kolejne spotkanie z tańcem w Dworku Białoprądnickim ROZ-RUCHY. Tym razem będzie to spotkanie warsztatowe "Taniec +". Zajęcia poprowadzi dyrektor artystyczny i choreograf zespołu Katarzyna Skawińska. Dodatkowo - warsztatowi będzie towarzyszyć muzyka wykonywana na żywo przez krakowską saksofonistkę Paulinę Owczarek. Warsztaty skierowane są zarówno do tancerzy zaawansowanych, jak również dla osób średniozaawansowanych, zainteresowanych improwizacją w tańcu i muzyce.

więcej

JUBILEUSZ 20-lecia!

22 Listopad 2010

Z okazji jubileuszu Teatr Tańca DF przygotował dwie premiery. Spektakle zostaną zaprezentowane 27 listopada w ramach 19. Krakowskich Spotkań BaletOFFowych w Nowohuckim Centrum Kultury.

więcej

ROZRUCHY W LISTOPADZIE - wykład o adaptacjach tańca w filmie

29 Październik 2010

Po raz kolejny Ania Wańtuch opowiadać będzie o powiązaniach tańca z filmem. Zapraszamy na wykład w czwartek 4 listopada do Dworku Białoprądnickiego.

więcej

"YERBA MATE" W MUZEUM NARODOWYM

18 Październik 2010

W najbliższą środę w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka zostaną zaprezentowane fragmenty spektaklu muzyczno-tanecznego Yerba mate.

więcej

"LUMINESMACHIA" NA SCENIE OF GROTESKA

6 Październik 2010

Zapraszamy w niedzielę 17 października do Teatru Groteska na spektakl Luminesmachia.

więcej

ROZRUCHY - wykład Ani Wańtuch "Taniec okiem filmowców"

6 Październik 2010

Pora ruszać z ROZ-RUCHAMI! W przyszły czwartek Ania Wańtuch - solistka Teatru Tańca DF - poprowadzi wykład na temat powiązań kina i tańca. Zapraszamy do sali teatralnej Dworku Białoprądnickiego.

więcej

ZDJĘCIA Z PREMIERY "YERBA MATE"

11 Wrzesień 2010

Zapraszamy do galerii! Do obejrzenia nowe, piękne zdjęcia ze spektaklu muzyczno-tanecznego Yerba Mate. Autorem fotografii jest Marcin Śmieszek.

więcej

ZAJĘCIA W NOWYM SEZONIE ARTYSTYCZNYM

11 Wrzesień 2010

Ruszyliśmy z zajęciami w nowym sezonie. Zapraszamy!

więcej

YERBA MATE - NIEZWYKŁY PROJEKT MUZYCZNO-TANECZNY

7 Sierpień 2010

Yerba mate to nowatorski projekt światowej sławy klawesynistki prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej oraz Katarzyny Skawińskiej - choreograf i dyrektor artystycznej Teatru Tańca DF. Wydarzenie muzyczne - niezwykłe aranżacje muzyki Piazzolli na klawesyn; oraz taneczne - z udziałem tancerzy tanga argentyńskiego oraz Teatru Tańca DF - będzie miało swoją premierę 9 września na scenie PWST w Krakowie.

więcej

LUMINESMACHIA - ZOBACZ FILM

15 Lipiec 2010

więcej

ANNA WAŃTUCH NA BALTIC MOVEMENT CONFERENCE 2010

16 Czerwiec 2010

Nasza solistka - Ania Wańtuch - w najbliższy piątek wygłosi swój referat podczas Baltic Movement Conference 2010. Wystąpienie nosi tytuł Żywe ciało zapośredniczone poprzez medium wideo. Analiza sposobów ingerencji kamery w taniec na wybranych przykładach realizacji filmowych.

więcej

TEATR TAŃCA DF NA IV NOCY TEATRÓW

1 Czerwiec 2010

18 czerwca z okazji IV Nocy Teatrów w Krakowie na Scenie na Małym Rynku w Krakowie wystąpi Teatr Tańca DF. Pokazane zostaną etiudy solistek teatru - Insomoya Anny Wańutch oraz Dwa na dwa Magdy Konik.

więcej

TEATR TAŃCA DF BAWI!

29 Maj 2010

Już jutro z okazji Dnia Dziecka Teatr Tańca DF będzie bawił się z najmłodszymi. W programie zabawy ruchowe (mamy 11 gigantycznych piłek), pokazy tańca, wspólne tańcowanie (papaja, pata pata:)). Zapraszamy do Dworku Białoprądnickiego, zaczynamy o 14.00.

więcej

ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA. DOCIEKANIA Z ZAKRESU SOMAESTETYKI - promocja książki Richarda Shustermana

7 Maj 2010

25 maja 2010 (wtorek) o godz. 16.00 w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się promocja nowej książki Richarda Shustermana "Świadomość ciała. Dociekania z zakresu somaestetyki" ("Body Consciousness") wydanej przez krakowskie wydawnictwo Universitas. W spotkaniu wezmą udział: Autor, prof. Krystyna Wilkoszewska (redakcja naukowa przekładu) oraz autorzy tłumaczenia: dr W. Małecki i dr S. Stankiewicz. Specjalnym gościem promocji będzie Teatr Tańca DF, który zaprezentuje możliwości wykorzystania Techniki Feldenkraisa podczas lekcji tańca oraz dalsze etapy pracy w oparciu o świadomość ciała zbudowaną na bazie tej metody; zespół przedstawi również fragment choreografii w technice tańca współczesnego z elementami improwizacji kontaktowej.

więcej

WIECZÓR KRÓTKICH FORM TEATRU TAŃCA DF

7 Maj 2010

28 maja w Śródmiejskim Ośrodku Kultury Teatr Tańca DF zaprezentuje się w wieczorze etiud - krótkich form, których twórcami są tancerze teatru. Dochód ze sprzedaży biletów na koncert przeznaczony zostanie na rzecz kwartalnika FRAGILE.

więcej

ZAJĘCIA DLA GRUPY POCZĄTKUJĄCEJ

3 Maj 2010

Nadal trwają zapisy do grupy początkującej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się podstaw tańca współczesnego, rozwinąć świadomość ciała i jakości ruchu, poprawić kondycję i siłę fizyczną, poznać i wykorzystywać możliwości swojego ciała w pracy scenicznej lub po prostu uwolnić się od stresów codzienności i poczuć pewność siebie.

więcej

PARTYTURA NA CIAŁO I RUCH - Młoda scena tańca współczesnego

3 Maj 2010

Teatr Tańca DF zaprezentuje etiudy młodych choreografów w ramach koncertu "Partytura na ciało i ruch". Zapraszamy 8 maja o godzinie 18:00 do Nowohuckiego Centrum Kultury.

więcej

SALON POEZJI - Wtańcz mnie w swoje piękno

3 Maj 2010

W Teatrze im. Juliusza Słowackiego w najbliższą niedzielę w południe odbędzie się Salon Poezji poświęcony tańcu (z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca). Wezmą w nim udział tancerze Teatru Tańca DF i Krakowskiego Teatru Tańca.

więcej

KRAKOWSKIE POROZUMIENIE TAŃCA - 2. spotkanie

3 Maj 2010

4 maja o godzinie 13.30 w kawiarnia Loża (Rynek Główny) odbędzie się drugie spotkanie Krakowskiego Porozumienia Tańca. Zapraszamy zainteresowanych.

więcej

LUMINESMACHIA - ZDJĘCIA

2 Maj 2010

W galerii pojawiły się zdjęcia z próby generalnej do premierowego pokazu "Luminesmachii". Autorem zdjęć jest Ilja Van de Pavert.

więcej

WIECZÓR BUTOH

2 Maj 2010

Dzisiejszego wieczoru w Muzeum Manggha zobaczymy Teatr Amareya oraz Aleksandrę Capigę w prezentacjach butoh. Pokaz w ramach międzynarodowego Dnia Tańca i Nocy Tańca w Krakowie. Zapraszamy!

Wieczór butoh – Teatr Amareya, Aleksandra Capiga
02.05, godz. 20:00, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26, wstęp: 20 zł

więcej

POKAZ FILMÓW O TWÓRCZOŚCI SASHY WALTZ

30 Kwiecień 2010

Już jutro odbędzie się pokaz pięknych filmów, związanych z osobą wybitnej choreografki - Sashy Waltz, na który apraszamy do Muzeum Manggha. Pokaz odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu DOmu Norymberskiego - dziękujemy!

Pokaz w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca i Nocy Tańca w Krakowie
01.05, godz. 17:00, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26, wstęp wolny

więcej

HAIKU O RUCHU

27 Kwiecień 2010

Teatr Tańca DF, Krakowski Teatr Tańca oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zapraszają na "Haiku o Ruchu" - pokaz małych form Teatru Tańca DF i Krakowskiego Teatru Tańca, który odbędzie się w najbliższy piątek w Muzeum Manggha.

30.04, godz. 20:00, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26, wstęp: 20 zł
koncert w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca i Nocy Tańca w Krakowie

więcej

TANIEC OKIEM FILMOWCÓW - WYKŁAD ANNY WAŃTUCH

26 Kwiecień 2010

W najbliższy wtorek o godzinie 19:00 solistka Teatru Tańca DF - Ania Wańtuch poprowadzi wykład na temat powiązań kina i tańca. Pokaz odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca i Nocy Tańca.

"Taniec okiem filmowców". Wykład ilustrowany pokazem krótkich form filmowych
27.04, godz. 19:00, Cheder Cafe, ul. Józefa 36, wstęp wolny, prowadzenie: Anna Wańtuch

więcej

LUMINESMACHIA - PREMIERA

14 Kwiecień 2010

Być może fakt, że słowo „świat” zawiera się w słowie „światło” nie jest bez znaczenia. Pojawienie się w świecie światła było brzemienne w konsekwencje. Wraz z nim przyszły na świat wykluczające się pragnienia - pragnienie schronienia i pragnienie uznania. Sprzeczność rodzi strach. Zamiast pełnej bezpieczeństwa bliskości zbliżenie do innego odbywa się poprzez walkę.

premiera: 29 kwietnia, godz. 19:00, Teatr Lalki Maski i Aktora GROTESKA
w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca i Nocy Tańca w Krakowie, wstęp: 15 zł

więcej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA I NOCE TAŃCA W KRAKOWIE

12 Kwiecień 2010

Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA, Teatr Tańca DF oraz Krakowski Teatr Tańca po raz drugi zapraszają wszystkich do wspólnego świętowania z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca! W tym roku tańcujemy aż siedem dni!
www.dzientanca.pl

więcej

REALITY SZOPKA SZOŁ W TVP 2

6 Marzec 2010

W sobotę 6 marca o godzinie 21.20 w TVP 2 pokazane będzie "Casino Polska - Reality Shopka Szoł 2010". Teatr Tańca DF tworzył oprawę taneczną widowiska.

więcej

DF W WIOSENNYM "DWORZANINIE"

4 Marzec 2010

W wiosennym wydaniu kwartalnika "Dworzanin" ukazał się artykuł na temat obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, których współorganizatorem jest Teatr Tańca DF.
pobierz artykuł

więcej

WARSZTATY KONTAKT IMPROWIZACJI Z MASSIMO PIERINI

15 Luty 2010

W dniach 9-11 kwietnia 2010 Teatr Tańca DF organizuje warsztaty kontakt improwizacji z Massimo Pierini - "Kompozycja poprzez skórę i głos".

więcej

INSPIRO - DZIEŃ OTWARTY

5 Luty 2010

Podczas Dnia Otwartego w Domu Kultury INSPIRO Teatr Tańca DF zaprezentuje etiudę UTURO (choreografia: Karolina Mika, Magda Konik).

więcej

CZYTaniec - baza tekstów o tańcu

19 Styczeń 2010

Stworzyliśmy nowy projekt w dziale edukacyjnym CZYTaniec, mający na celu publikację tekstów o tańcu. Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane współpracą przy tworzeniu bazy lub udostępnieniem swoich prac. Pierwszy tekst, jaki zamieszczamy to recenzja książki "Teatr Tańca Piny Bausch" Aleksandry Rembowskiej. Jego autorką jest Monika Szylar - pobierz recenzję

więcej

ROZ-RUCHY LUTY

14 Styczeń 2010

11 lutego o godzinie 19.00 zapraszamy na trzeci wieczór Roz-Ruchowych prezentacji w Dworku Białoprądnickim. Spotkanie to będzie wyjątkowo różnorodne. Oprócz choreografii osób związanych obecnie z Teatrem Tańca DF zobaczymy również prace byłych tancerek. Alicja Paleta zaprezentuje prowadzony przez nią Zespół Taneczny FENOMEN z Bielska Białej, a Beata Broniek zatańczy dla nas tango. Zobaczymy tu zarówno taniec współczesny jak i tradycyjne formy tanga w ich podstawowej formie. Także improwizacji - kiedy to mężczyzna (prowadzony przez muzykę) tańczy z kobietą tworząc dla niej niepowtarzalną choreografię. Miłość, sny i muzyka będą dominować podczas tego czwartkowego wieczoru.

więcej

X REALITY SZOPKA SZOŁ

14 Styczeń 2010

6 lutego Teatr Tańca DF będzie tworzył oprawę taneczną do jubileuszowej X Reality Shopka Szoł „Casino Polska 2010”. To spektakl, w którym znani politycy stają się aktorami, a scena polityczna, na jeden wieczór zostaje zastąpiona prawdziwą sceną teatralną.

więcej

KONCERT DLA UCZCZENIA PAMIĘCI JANINY STRZEMBOSZ

12 Grudzień 2009

7 lutego 2010 Teatr Tańca DF weźmie udział w uroczystym koncercie dla uczczenia pamięci Pani Profesor Janiny Strzembosz. Pokazana zostanie etiuda UTURO.

więcej

ARTYKUŁ W "DWORZANINIE"

6 Grudzień 2009

W zimowym wydaniu kwartalnika "Dworzanin" opublikowany został wywiad z Katarzyną Skawińską.
pobierz artykuł

więcej

ROZ-RUCHY - GRUDZIEŃ

15 Listopad 2009

10 grudnia odbędzie się drugi wieczór z cyklu ROZ-RUCHY, podczas którego swoje choreografie zaprezentują kolejne osoby tańczące na co dzień w zespole. Tym razem zaprosiliśmy jednak również gości...

więcej

SCENA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO młodych

8 Listopad 2009

Grupa naborowa Teatru Tańca DF zaprezentuje się na Scenie Tańca Współczesnego młodych. 14 listopada w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży pokazana zostanie etiuda SPLOTS, zrealizowana w ramach projektu PPC (Pierwsze Próby Choreograficzne).

więcej

WARSZTATY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO - INSPIRO

5 Listopad 2009

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych INSPIRO, we współpracy z Teatrem Tańca DF organizuje otwarte warsztaty tańca współczesnego dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Zajęcia odbywać się będą w piątki, w godz. 17.00-19.00, w Domu Kultury INSPIRO w Podłężu (k. Niepołomic). ZACZYNAMY JUTRO!

więcej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA + NOC TAŃCA W KRAKOWIE

21 Październik 2009

Teatr Tańca DF i Krakowski Teatr Tańca są organizatorami ”Międzynarodowego Dnia Tańca” oraz „Nocy Tańca w Krakowie”, planowanych w dniach 29 kwietnia – 3 maja 2010 roku. Nasza rola polegać będzie głównie na organizacji, promocji i koordynacji prezentacji. Zapraszamy Państwa do współpracy!

więcej

ROZ-RUCHY - PAŹDZIERNIK

8 Październik 2009

W programie obchodów 20–lecia swojego istnienia Teatr Tańca DF przy wsparciu Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki organizuje cykl koncertów tańca współczesnego. Celem festiwalu jest stworzenie w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki przestrzeni dla prezentacji sztuki tańca oraz prezentacja choreografii byłych i aktualnych członków zespołu Teatru Tańca DF. 8 października odbędzie się pierwszy wieczór z cyklu ROZ-RUCHY. Pokaz odbędzie się na kameralnej scenie w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Serdecznie zapraszamy!

więcej