plen

EVERYBODYSKIN

PIKSEL

edukacja projekty

PLANETA TANIEC

Od września 2011 roku w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki rusza organizowany przez Teatr Tańca DF projekt taneczno-teatralny dla dzieci „Planeta Taniec”, który zostanie zakończony spektaklem z udziałem uczestników projektu i dorosłych tancerzy.

więcej

RĘCE I NOGI

Cykl artykułów w kwartalniku kulturalnym Dworzanin, wydawanym przez Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Autorkami tekstów są tancerki Teatru Tańca DF: Katarzyna Badura-Kozak i Monika Szylar.

więcej

TWARZ TANCERZA

We współpracy z fotografką Klaudyną Schubert oraz przy wsparciu finansowym Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki powstał niezwykły projekt TWARZ TANCERZA. Ekspresyjne, czarno-białe portrety zostały wystawione w Nowohuckim Centrum Kultury podczas 19. Krakowskich Spotkań BaletOFFowych w dniach 26-28 listopada 2010. W ramach projektu powstał również kalendarz na rok 2011.

więcej

DF NA SCENIE TAŃCA OF GROTESKA

W ramach Sceny OF Groteska Teatru Lalki, Maski i Aktora Groteska co miesiąc pokazywany jest spektakl Teatru Tańca DF. Możliwość regularnego prezentowania tańca współczesnego na scenie teatralnej jest zjawiskiem wyjątkowym, mającym przełomowe znaczenie dla sposobu traktowania i postrzegania tańca w Polsce.

więcej

CZYTaniec - baza tekstów o tańcu

Pragniemy stworzyć bazę tekstów o tańcu. Osoby zainteresowane publikacją swoich prac uprzejmie prosimy o kontakt.

więcej

ROZ-RUCHY - spotkania z tańcem w Dworku Białoprądnickim

ROZ-RUCHY to cykl spotkań z tańcem w Dworku Białoprądnickim zainicjowany jesienią 2009 roku. Celem spotkań jest stworzenie w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki przestrzeni dla sztuki tańca, poprzez:
- prezentację etiud choreograficznych tancerzy Teatru Tańca DF
- działania edukacyjne - wykłady, prelekcje, pokazy filmów
- działania warsztatowe

więcej

PPC (Pierwsze Próby Choreograficzne)

PPC (Pierwsze Próby Choreograficzne) to projekt edukacyjny pod opieką artystyczną Katarzyny Skawińskiej. Inicjatywa ta ma na celu rozwijanie twórczych talentów początkujących choreografek i choreografów poprzez naukę różnorodnych strategii działań teatralnych, a także kompleksową pomoc w samodzielnych realizacjach.

więcej